Oko najpierw powinno nauczyć się słuchać zanim zacznie patrzeć

Robert Frank

Aparat powoduje zapomnienie, że tam jesteś

Annie Leibovitz

O mnie

Kim jestem ? Fotografuję od początku lat 90-tych. Jestem fotografem, który fotografuje krajobrazy, architekturę, portrety i inną perspektywę znanych miejsc. Miałem swoje doświadczenie w fotografii portretowej, reporterskie podczas fotografowania koncertów, ślubów, chrztów czy też fotografii produktowej. W moich projektach fotograficznych fotografuję to, co jest dla mnie atrakcyjne. Po prostu staram się zatrzymać miejsce, chwilę. Musi być w tym to coś .

Moim pierwszym aparatem, w pełni automatycznym, był analogowy kompakt Fujifilm. W 1996 roku dostałem analogową lustrzankę mojego Ojca – Zenith z obiektywem 44mm (używam tego obiektywu – Helios – do dnia dzisiejszego w mojej lustrzance). Byłem zafascynowany możliwościami, które w porównaniu do kompaktu Fujifilm daje mi lustrzanka. Po kilku latach nabyłem lustrzankę Praktica z obiektywem 50mm. Ze względu na aparat marki Praktica przeszedłem na czarno-białą fotografię analogową. W 2001 roku znalazłem średniego formatu aparat marki Voigtlander Bessa mojego Dziadka. Oczywiście musiałem spróbować. Staram się uchwycić „moment” nawet dzisiaj średnim formatem Voigtlander’a. Jest to dla mnie magia w swoim rodzaju.

W 2003 roku nabyłem swój pierwszy cyfrowy aparat  – również kompaktowy, tym razem Olympus z manualnym trybem. W 2003 aparat cyfrowy był w pewnym rodzaju inwestycją, co zmusiło mnie do wyboru kompaktowego aparatu zamiast lustrzanki. Od 2004 roku zacząłem pożyczać również lustrzankę Nikon od mojego brata. Po kilku latach fotografowania w większości moimi cyfrowymi kompaktami, czasami Praktica SLR, nawet telefonami komórkowymi lub mojego brata lustrzanką Nikon, postanowiłem zakupić własną lustrzankę. Od kilku lat fotografuję lustrzanką cyfrową.

 Odkąd miałem swoją pierwszą lustrzankę czułem się zakochany w trybie manualnym aparatu. Nic się nie zmieniło do dnia dzisiejszego. Wolę ustawiać wszystko według własnych preferencji, aby uzyskać rezultat jakiego właśnie Ja chcę, nie mój aparat…  to w swoim rodzaju moje prywatne dążenie do perfekcji…

Jeżeli chcesz zobaczyć moją perspektywę, obejrzyj moje galerie. Mam nadzieję, że Ci się spodoba, tak jak mi.

Gdziekolwiek jest światło, można fotografować

Alfred Stieglitz

Nie robisz zdjęcia, tylko go kreujesz

Ansel Adams

Pin It on Pinterest